Kerasan MILD koupel pro nohy
Popis
Blahodárně působící koncentrát s extraktem z granátového jablka a vrbové kůry. Změkčuje mozoly a nehty, hydratuje pokožku. Ideální jako příprava pro další ošetření nohou, ale také jako domácí wellness a pro navození celkové pohody, relaxace a uvolnění mysli.
- změkčuje mozoly a nehty
- odstraňuje odumřelé kožní buňky
- vyhlazuje a zvyšuje pružnost epidermis (svrchní vrstvy pokožky)
- má bakteriostatické a protizánětlivé účinky
- hydratuje a vyživuje
- osvěžuje a snižuje pocení
- uvolňuje
ÚČINNÉ LÁTKY:
Extrakt z granátového jablka - Granátovník obecný je menší strom z čeledi kyprejovitých (Lythraceae). Roste hlavně ve Středomoří. Je jednou z nejstarších, člověkem pěstovaných, rostlin. Jeho omlazující účinky znali už ve starém Egyptě, byl považován ze elixír mládí a díky velkému množství semen za symbol plodnosti. Plodem granátovníku jsou kožovité bobule známé pod obecným názvem - granátová jablka. Pod tvrdou, nejedlou slupkou tohoto ovoce jsou pouzdra, v nichž se nachází jedlá semena (v jednom jablku jich může být i přes 600). Granátová jablka obsahují až 77 % vody, vitaminy B1, B2 a B3, vitamin C a A. Z minerálních látek to jsou: vápník, fosfor, železo, hořčík, sodík a draslík. Dále esenciální i neesenciální aminokyseliny, taniny, třísloviny a flavonoidy. Štáva z granátového jablka, která má díky obsahu tříslovin částečně svíravou a kyselou chuť, se používá k přípravě koktejlů (např. šerbet) nebo nealkoholického sirupu (grenadina). Látky obsažené ve štávě působí proti některým druhům střevních parazitů. V kosmetice se setkáváme hlavně s extrakty nebo olejem ze zrníček granátových jablek. Granátové jablko má výrazné antioxidační účinky. Pokožku zpevňuje a hydratuje. Zpomaluje proces stárnutí pokožky, chrání ji před volnými radikály, vyživuje ji a zvyšuje její elasticitu. Má adstringentní, antiseptické, protizánětlivé, tonizační a svíravé účinky, takže se uplatní i v péči o problematickou pokožku. Výtažky z granátového jablka najdeme v pleťových krémech a olejích, ve sprchových, masážních, koupelových a odličovacích olejích, v pleťových sérech a maskách, přípravcích tělové péče, ale také v dekorativní kosmetice (např. ve rtěnkách, bázích pod oční stíny či make-upech).
Extrakt z kůry vrby bílé - Vrba bílá je opadavý strom z čeledi vrbovitých (Salicaceae), který dorůstá do výšky 20-30 m. Má hustou korunu a střídavé, krátce řapíkaté, kopinaté listy, které jsou na svrchní straně tmavě zelené a lesklé a na spodní straně chlupaté, stříbřitě bílé (odtud pochází její české pojmenování). Květy jsou uspořádané v jehnědách. Samčí květy mají v dolní polovině chlupaté tyčinky, samičí mají téměř přisedlý semeník a dvě dvoulaločné blizny. Kvete v dubnu a květnu. Plodem je tobolka s ochmýřenými semeny. Vyskytuje se na vlhkých půdách, okolo řek a jezer, kde napomáhá zpevňování břehů. Daří se jí i v zaplavovaných oblastech. Dožívá se až 100 let, přičemž plodit začíná ve věku 8-10 let. Vrba bílá je rozšířená hlavně v mírném podnebném pásu, roste na Sibiři a střední a také přední Asii a severozápadní Africe. Léčivé účinky vrby byly zaznamenány už ve starém Egyptě. V pohanských náboženstvích byla vrba uctívána jako posvátný strom, křesťanství ji naopak spojovalo s temnými čarodějnými silami. Dnes je pro nás, díky pomlázkám pleteným z vrbového proutí, znakem jara a Velikonoc. Odvar z vrbové kůry se pro své antipyretické a analgetické účinky používal v léčitelství odedávna. Podával se při vysoké teplotě, nachlazení a bolestech hlavy. Díky svým antimikrobiálním účinkům pomáhal při infekčních onemocněních, používal se také při dně a revmatických chorobách. Pro své svíravé a dezinfekční účinky se odvar podával zevně na některé druhy hnisajících kožních nemocí a vyrážek. Účinná látka vrby je kyselina salicylová, kterou se vědcům poprvé podařilo izolovat v roce 1883. Samotná kyselina měla léčivé, ale také řadu nežádoucích účinků (bolest žaludku, poškození sliznice, žaludeční vředy). Proto byla podrobena dalšímu výzkumu a v roce 1899 vznikla sloučenina, kyselina acetylsalicylová, celosvětově známá pod názvem Aspirin (či Acylpyrin nebo Anopyrin), která už není tak agresivní k žaludečnímu traktu, nicméně při dlouhodobém užívání stále hrozí krvácení a vznik žaludečních vředů. Neměli by ji proto používat lidé s poruchou srážlivosti krve, vředovou chorobou, dnou, astmatem, onemocněním ledvin a těhotné a kojící ženy. Totéž platí i o extraktu z vrby bílé, který obsahuje salicyláty (salicin). Výtažky z vrby se uplatňují i v kosmetice. Mají adstringentní (stahující), protizánětlivé, zklidňující a zvlhčující účinky na pleť. Čistí póry a pomáhají pokožce vylučovat odumřelé buňky, čehož se využívá v případě aknózní pleti. Pomáhají také pleť omladit. Díky tomu se přidávají do široké škály přípravků osobní péče.
Velmi výhodné balení - vystačí až na 80 koupelí !
Pamatujte, že důležitá je přirozená vlhkost pokožky, nikoli mastnota!
Objem (ml): 1000, 300
Návod k použití:
Na koupel nohou s 5-7 litry při teplotě cca 35⁰C použijte 10-15 ml (1-2 uzávěry) přípravku. V případě otoků pokožky omezte dobu koupele a snižte teplotu lázně.
Pamatujte , že podle doporučení podiatrů se nedoporučuje máčet nohy déle než cca 15 minut. Dlouhodobé máčení nohou podporuje maceraci kůže a zvyšuje náchylnost kůže k poškození, což je nebezpečné zejména u diabetiků.
Upozornění pro diabetiky: doporučujeme nepřekračovat doporučenou dobu koupele (max. 5 minut). Případně si nohy nenamáčejte, ale pouze pouze důkladně omyjte ve vlažné vodě s několika kapkami koncentrátu. Po umytí důkladně osušte pokožku, zejména mezi prsty. Teprve když máte suché nohy, hydratujte pokožku vhodnou kosmetikou.
Účinnost konkrétního produktu závisí nejen na přítomnosti konkrétních složek, ale také na dalších faktorech, jako je celý vzorec, způsob použití, individuální vlastnosti těla a životní styl. Proto je vždy důležité přečíst si složení produktu, případně se poradit s dermatologem nebo specialistou na péči o nehty a nohy a vybrat si produkty, které vyhovují vašim potřebám.
Upozornění: výše uvedené informace (připisované vlastnosti bylinek a dalších použitých ingrediencí ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit) nejsou schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU a nelze tyto účinky považovat za schválené lékařské účinky, jde tedy o neschválená nepotvrzená tvrzení, přestože byla převzata z "odborné literatury" či informačních a vyhledávacích portálů seznam.cz. a google.com. Provozovatel stránek callusan.cz upozorňuje, že nezodpovídá za špatné vyložení uvedených informací.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.